TOPLU YEMEK ÜRETİCİLERİ & TEDARİKÇİLERİ

ÜLKER
 
 
 

 


 
 
 


 
 
 

 


 
 
 

 


 
 


 

Ulker
Ülker Bisküvi, 1944 yılında İstanbul Eminönü’de Sabri Ülker tarafından kuruldu. Ülker Bisküvi, küçük bir fırın ve 3 işçiyle günde 200 kg bisküvi üreterek işe başladı. Birkaç yıl sonra şirket, Topkapı’ya taşındı. 20’şer metrelik 4 fırınla o günün koşullarında büyük bir üretim kapasitesine ulaştı.

1944 yılında toplam 75 ton bisküvi üreten Ülker Bisküvi, 1948 yılında Topkapı'da bu iş için özel olarak kurulan fabrikasında bisküvi kapasitesini üç katına çıkardı.

Ülker Bisküvi, 1955 yılında Türkiye’nin her yerine fabrika fiyatına ürün teslim etme kararıyla fabrikalarında büyük bir üretim artışı yaşanmasını sağladı. Büyük şehirlerde sokakları dolduran plasiyerlerle gerçekleştirilen pazarlama çalışmaları, bisküvi, çikolata ve benzeri ürünlerin sunum stratejisi açısından devrim niteliğinde oldu.

Ülker Bisküvi’nin büyümesiyle eş zamanlı olarak 1970 yılında Anadolu Gıda Ankara'da çok ortaklı bir şirket olarak kuruldu ve bisküvi üretim kapasitesini iki katına çıkardı.

1974 yılında, Ortadoğu pazarı ilk hedef olmak üzere, bisküvi ihracatı yapılmaya başlandı. Aynı yıl Ar-Ge Bölümü kurularak uluslar arası rekabet olanakları artırıldı. 1979 yılında Ülker ürünleri selofan kökenli maddelerle ambalajlanmaya başlandı.

2003 yılında Anadolu Gıda ile birleşerek daha da büyüyen Ülker Bisküvi, son yıllarda kurumsallaşma adına önemli projeleri hayata geçirdi. 2007 yılında şirketin faaliyet alanının daha net tanımlanması amacıyla Ülker Gıda olan ünvanı Ülker Bisküvi olarak değiştirildi. 

64 yılda küçük bir bisküvi imalathanesinden dünya çapında bilinen entegre bir gıda üreticine dönüşen Ülker Bisküvi, Ülker Şirketler Topluluğu’nun amiral gemisi ve aynı zamanda dünya çapında tanınan markasıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
 
www.ulker.com.tr

KATALOG' DA
Yerinizi Aldınız mı ?Gecikmeyin ...
 
AMACIMIZ; SİZLERİ HEDEF KİTLENİZE DOĞRUDAN ULAŞTIRMAK ...
Pusula Yayıncılık; Catering Sektörünün Daha İyi Tanınması için, Yıllardır Başarıyla Sürdürdüğü Katalog Çalışmalarını Web' de de Sürdürüyor. Yerinizi Ayırın .
Bizi Arayın ...
bilgi@cateringkatalogu.com
PUSULA YAYINCILIK HİZMETLERİ
 
Pusula Yayıncılık © 2007 - Catering / Toplu Yemek Üreticileri & Tedarikçileri Web Kataloğunda Yer Alan Firma ve Adres Bilgilerinin Yayın Hakkı Mahfuzdur .